menu x

Google přestává na mobilních zařízeních zobrazovat některé weby

  • 6.5.2015

Google přestal 21. dubna 2015  zobrazovat ve výsledcích vyhledávání některé weby. Oznámil to na svém blogu pro webové vývojáře. Jedná se o stránky, které nejsou optimalizované pro mobilní zařízení. Optimalizované stránky naopak upřednostňuje a označuje je popiskem „Optimalizováno pro mobily“. Pro mobilní zařízení tak bude nyní nabízet na předních pozicích pouze responzivní weby, nebo stránky, které mají mobilní verzi. 

K tomuto kroku se Google rozhodl, protože čím dál tím více lidí používá k prohlížení stránek telefon nebo tablet. My v Intersite tvoříme stránky responzivní. Z hlediska optimalizace pro vyhledávače mobilní verzi stránek nedoporučujeme.

Kterých webů se změna dotkla?

Pro kontrolu, zda jsou vaše stránky již responzivní můžete použít tento odkaz:

OTESTOVAT STRÁNKY

Většinou tímto testem neprojdou starší stránky, které byly vytvořeny ještě před hromadným nasazováním responzivních šablon. Ve výsledcích vyhledávání Googlu se stránky přestanou zobrazovat pouze na mobilních zařízeních. Jestliže máte webové stránky od intersite.cz a stránky neprojdou testem, kontaktujte nás a můžeme se domluvit na výměně šablony za responzivní.

Této zprávě se také věnovali Jakub Čížek a David Polesný v pořadu Týden živě.

Tvorba www stránek

Provádíme kompletní tvorbu webových stránek. Naše služby jsou vhodné pro malé a střední podnikatele.