menu x

Návod na nastavení emailu přes Gmail

  • 24.10.2013

Tento návod je napsaný na míru pro zákazníky intersite.cz. Pokud nejste našimi zákazníky, některá nastavení se mohou lišit.

Pokud chcete používat emailovou adresu ve tvaru neco@vasedomena.cz je třeba email nastavit. V tomto článku naleznete návod krok za krokem na nastavení emailu přes Gmail od Googlu.

1) Založení Gmail účtu

Pokud ještě nemáte Gmail (Google) účet, založte si ho na adrese www.gmail.com. V pravém horním rohu najdete tlačítko PŘIHLÁSIT SE.

2) Nastavení Gmailu

Otevřete si Gmail, na pravé horní straně klikněte na ozubené kolo a v nabídce vyberte položku Nastavení.

3) Účty a import

V Nastavení klikněte na třetí záložku, Účty a import a uprostřed obrazovky budete mít: Zkontrolovat poštu z jiných účtů (pomocí protokolu POP3). Klikněte na Přidat vlastní účet POP3.

4) Přidání poštovního účtu

V prvním kroku nastavení zadejte emailovou adresu, jejíž poštu chcete do Gmailu přijímat. Poté klikněte na tlačítko Další krok.

5) Nastavení účtu

V posledním kroku vypište do pole Uživatelské jméno opět emailovou adresu. Jako Heslo napište vaše heslo k tomuto emailu – heslo jsme vám pravděpodobně zaslali emailem.

POP server by měl být už vyplněný správně, tedy mail.vasedomena.xx a port 110. Ze čtyř možností dole nic nezaškrtávejte. Klepněte na tlačítko Přidat účet. Nyní je nastavené pouze přijímání emailů do vašeho Gmailu. Ještě tedy nastavíme možnost odesílání mailů z nové emailové adresy.

6) Odesílat poštu jako

Pod položkou nastavení opět přejděte do sekce Účty a import. Zde najděte „Odesílat poštu jako:„. Klepněte na odkaz „Přidat další e-mailovou adresu„.

7) Přidat další e-mailovou adresu

Nyní před sebou vidíte dvě políčka. Jméno a E-mailová adresa. Do prvního políčka můžete vyplnit pouze jméno, nebo i název firmy. Do druhého políčka vyplňte celou emailovou adresu a klepněte na tlačítko „Další krok„.

8) Odesílat prostřednictvím SMTP

Posledním krokem bude vyplnění políček Server SMTP, uživatelské jméno a heslo. V políčku server SMTP je třeba přepsat na začátku adresy „smtp“ na „mail„. Uživatelské jméno je celá nová emailová adresa. Po zadání hesla stačí jen klepnout na tlačítko „Přidat účet“ a můžete posílat emaily z adresy s vlastní doménou.

Tvorba www stránek

Provádíme kompletní tvorbu webových stránek. Naše služby jsou vhodné pro malé a střední podnikatele.