menu x

Navštívili jsme 4. WordPress konferenci

  • 30.11.2014

V sobotu 29. listopadu 2014 se v Praze konala již čtvrtá WordPress konference. Impact Hub bylo skvělé místo pro konání této události. Na akci proběhlo devět přednášek a tři workshopy. Redakční systém WordPress používáme pro většinu webových stránek, které pro vás vytváříme, proto jsme na této konferenci nesměli chybět.

Petr Bechyně na přednášce „Jak neuspět se svým webem“ vtipnou formou vysvětlil, jaké nejčastější chyby mohou nastat při vytváření webových stránek. Většina účastníků se při této přednášce určitě pobavila. Mezi tipy bylo například: Používejte velké obrázky, aby se web dlouho načítal, nesledujte návštěvnost stránek, spusťte web a od té doby ho neaktualizujte. Článek o nejčastějších chybách, kterých je dobré se vyvarovat ještě napíšeme brzy na náš blog.

Na druhé přednášce se Vladimír Smitka zabýval zabezpečením webových stránek proti hackerům. Dozvěděli jsme se, že téměř polovina všech útoků přichází z Číny. Z tohoto důvodu nejspíše brzy začneme blokovat přístup na stránky z Číny a dalších rizikových zemí.

Další přednášku měl Tomáš Zaťko, který rozvedl možnosti zabezpečení webových stránek.

Následovalo několik přednášek o tom, jak rozšířit základní funkce WordPressu nebo jak WordPress použít pro tvorbu eshopu. Eshopy sice nevytváříme přes WordPress, ale rádi jsme se dozvěděli o možnostech eshopu, který by byl postaven na WordPress WooCommerce řešení.

Na závěr Tomáš Hejč popsal, jak zrychlit načítání webových stránek správnou optimalizací obrázků.

Všechny tři workshopy, byly během několika prvních dní vyprodány. V nabídce byly tyto workshopy:

  • Jak se dělá WordPress eshop
  • WordPress pro začátečníky
  • Jak vydělávat peníze na WordPress webu tím, co vás baví

Bohužel nezbyla žádná volná místa a proto jsme nemohli žádný workshop navštívit.

WordPress konference pro nás byla velkým přínosem. Těšíme se na další podobné akce. Na konci února bude druhý ročník WordCampu, na který se pravděpodobně také vydáme.

Tvorba www stránek

Provádíme kompletní tvorbu webových stránek. Naše služby jsou vhodné pro malé a střední podnikatele.