menu x

Víme proč nekupovat fanoušky na Facebooku

  • 8.6.2017

Nákup fanoušků na Facebooku se může zdát jako jednoduchá cesta k posunutí propagace o krok dál. I když jsou ceny za tuto službu nízké, nakupovat fanoušky se nevyplatí.

Většinou byste získali pro svoji stránku fiktivně založené profily nebo neaktivní uživatele. Tím by došlo ke zkreslení statistik a nebylo by pak možné je efektivně používat.

Facebook je nastavený tak, že publikovaný příspěvek zobrazí pouze určitému procentu ze všech vašich fanoušků. To znamená, že pokud máte 1000 fanoušků, příspěvek se zobrazí jen pro 300 lidí. Když se jedná o opravdu reálné obecenstvo, je 300 lidí hodně. Když několik lidí ještě klepne na tlačítko „Like“, Facebook příspěvek zobrazí dalším lidem a u kvalitních příspěvků se pak můžete dostat i na velice vysoké počty zobrazení.

Ovšem pokud máte nakoupených 900 fanoušků a 100 zbývajících jsou opravdu reální uživatelé, pak 300 zobrazení vidí jen mnohem méně opravdových očí. U příspěvků pak málo lidí klikne na „Like“ nebo sdílení. Facebook vyhodnotí příspěvek jako nezajímavý a přestane ho zobrazovat. Vlastně se dá říci, že si naředíte opravdové fanoušky, které vaše stránka zajímá.

Nakupování fanoušků ve větší míře Facebook pozná a mohlo by se stát, že dojde ke smazání vaší Facebook stránky. To je jen další důvod, proč nekupovat fanoušky na Facebooku.

Jak tedy nové fanoušky získat?

I když je na první pohled tato metoda nákladnější, vyplatí se více. Na Facebooku můžete svoji stránku propagovat oficiální cestou.

Propagovat nemusíte celou stránku, ale můžete vložit peníze pouze do konkrétních příspěvků. Propagaci můžete nastavit tak, aby se daný příspěvek zobrazil lidem z konkrétních měst. Zasáhnete tak opravdu přímo vaše zákazníky. To, jestli budou lidé na propagované příspěvky klikat záleží pak už jen na tom, jak zajímavý, kvalitní a zábavný obsah budete publikovat.

Tvorba www stránek

Provádíme kompletní tvorbu webových stránek. Naše služby jsou vhodné pro malé a střední podnikatele.